Medžugorský farář na evangelizační cestě v USA
Medžugorský farář, fra Zvonimir Pavičić byl v USA. Na této své evangelizační cestě navštívil pět měst. Ve farnosti Panny Marie Fatimské v organizaci Centra Mir Medžugorje pro anglicky hovořící oblasti se konal medžugorský modlitební večer a kostel byl nabitý do posledního místa tak jako v Medžugorji.
Před zpovědnicemi pěti zpovědníků se tvořily fronty. Byla tam jedna mimořádná zpovědnice. Když lidé přicházeli do kostela viděli, že před kostelem je zaparkovaná sanitka. Většina lidí zřejmě pomyslela, že se někomu v kostele udělalo špatně. Ale ta slabost, kvůli které zde byla sanitka, byla duchovního charakteru. V roce 2015. důstojný pán Michael Champagne koupil starou sanitku, upravil ji uvnitř a vytvořil z ní mobilní zpovědnici. On to nazývá svojí “jednotkou duchovní péče”! Od té doby s ní projel tisíce mil a strávil v ní tisíce hodin zpovídáním. Fr. Michael byl po celý čas trvání medžugorského modlitebního večera v této duchovní jednotce ve které zpovídal.
Modlitební večer začal růžencem, jako v Medžugorji a také se zde modlilo anglicky, francouzsky a chorvatsky.
Svatou mešní slavnost vedl fra Zvonimir, který v kázání připomněl, že se věřící shromáždili kolem medžugorského poselství.
“Čtyřicetři roky nás Matka vybízí k tomu co jsme slyšeli v Evangeliu: abychom byli pozorní vůči jejímu Synu, abychom Mu sloužili nerozděleným srdcem, abychom se modlili, abychom posvěcovali svoje dny. A my odpovídáme na její výzvy: modlíme se, slavíme eucharistii, zpovídáme se, klaníme se Ježíšovi, čteme Bibli, postíme se…”, říkal fra Zvonimir a vyzval věřící, aby hledali Pána, věnovali Mu svůj čas, každodenně se modlili a odevzdávali Mu svůj život.
Večer končil program eucharistickou adorací a mnozí potom říkali, že se cítí jako v Medžugorji.
Druhou zastávkou fra Zvonimirovy cesty v USA byla národní svatyně Panny Marie La Lechea v St. Augustinu na Floridě.
Dne 8. září 1565 se fra Francisco Lopez De Mendoza Grajales vylodil na pobřeží dnešního St. Augustina na Floridě, místa charakterizovaného křížem vysokým 208 stop – což je nejvyšší samostatně stojící kříž na západní polokouli. On se svými druhy kněžími slavili tam první mši v zemi, která se později začala nazývat USA. Tímto svatým skutkem zasvětili Bohu tuto novou zemi na přímluvu Panny Marie, pro duchovní potřeby španělských přistěhovalců, kteří se zde brzy potom usídlili. Protože toto byla první mše svatá slavená na území Ameriky, je toto místo považováno za rodiště Katolické církve ve Spojených státech.
Hlavní událost se konala v katedrální bazilice svatého Augustina. Společně se modlili růženec, vyslechli si řeč fra Zvonimira, který potom předsedal mši svaté při které i kázal. Také tento večerní modlitební program byl uzavřen adorací před vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní.
Při úvahách před mší i v mešním kázání fra Zvonimir vyzval, abychom hluboké setkání s naším milosrdným Bohem hledali ve svátosti smíření:
“Když jsme v hříchu, jsme zavření. A jedině Bůh nás může zachránit. Nejkrásnější obraz toho je svátost smíření. Naši hříchy nás omezují a ničí. A když se vyzpovídáme, Bůh nás osvobozuje od našich hříchů, otevírá všechny hranice a tu svobodu cítíme i fyzicky. Mnozí říkají, že po zpovědi se cítí tak lehcí, že by mohli létat. To proto, že jim Bůh odpustil hříchy a sňal břemeno, které hřích na člověka klade. Hřích je břemeno, které nás svírá a táhne k zemi, a Bůh nás osvobozuje toho břemena, abychom se vinuli k nebi pro které jsme stvořeni”, řekl fra Zvonimir.
(přeloženo z radio-medjugorje.com)